Latem warto dać odpocząć również rzęsom. Jak o nie zadbać na wakacjach?

Długie i mocne rzęsy to marzenie wielu kobiet. Jak osiągnąć ten efekt? Podstawa to oczywiście odpowiednia pielęgnacja. Wakacyjne wyjazdy są doskonałą okazją, by kompleksowo zadbać o rzęsy. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać, by osiągnąć jak najlepsze efekty.

Pozwól im odpocząć

Codzienny makijaż i demakijaż osłabiają rzęsy. Pozwól im więc w końcu na odpoczynek. Najlepiej będzie, jeśli na kilka dni zrezygnujesz z maskary. W tym czasie zrezygnuj także ze stosowania zalotki. Tego typu sprzęt może powodować szybsze wypadanie osłabionych włosków.

Bądź delikatna

Jeśli jednak masz w planach jakieś wyjątkowe wyjścia, pamiętaj o tym, by wykonać makijaż kosmetykiem, który nie jest wodoodporny. Powód? Wodoodporne tusze wymagają z reguły intensywnego demakijażu. Staraj się więc zawsze, także już po wakacjach, by twój demakijaż oczu był bardzo delikatny, aczkolwiek dokładny. Warto wspomnieć, że niedokładnie zmyty tusz może prowadzić do zaczopowania ujść mieszków włosów. To z kolei podrażnia skórę powiek i przyspiesza wypadanie rzęs.

Skorzystaj z odżywek

Jednym z najpopularniejszych domowych sposobów na długie i piękne rzęsy jest stosowanie oleju rycynowego. Niestety jest on dosyć rzadki, więc może spływać z rzęs i podrażniać spojówki. Dlatego naszym zdaniem bezpieczniej jest skorzystać ze specjalnych odżywek. Tego typu produktu nie tylko pielęgnują i odżywiają włoski, lecz także stymulują ich wzrost.

Zadbaj o rzęsy od środka

Jeśli zależy ci na pięknych i mocnych rzęsach, zadbaj o nie także od środka. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele preparatów, które uzupełniają niedobory substancji odżywczych i budulcowych dla włosów.

Na co warto się zdecydować? Zwróć przede wszystkim uwagę na skład produktu. Ważne, by taki środek zawierał kluczowe dla włosów składniki. To przede wszystkim biotyna, selen i cynk, które przyczyniają się do zachowania zdrowych włosów. Poza tym dobrze, by taki preparat zawierał miedź, czyli składnik, który bierze udział w prawidłowej pigmentacji włosów.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.